Wojciech Voyth Witkowski


Absolwent Bielskiego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Po 5-cio letniej pracy zawodowej w Firmie Projektowej zajmującej się projektowaniem Architektoniczno-Budowlanym postanowiłem, że chciałbym wrócić do rysunku, malarstwa oraz tatuażu, na który nigdy nie miałem czasu. Malarstwo i rysunek towarzyszył mi przez cały okres mojego życia, malowałem i rysowałem co tylko mogłem.

Tworzyłem w różnych technikach, malarstwo olejne, tempera, ołówek, węgiel, pastel… itp.

Tatuażem zainteresowałem się w wieku 16 lat kiedy, to po raz pierwszy wykonałem sobie wzór na skórze, potem pojawiły się osoby którym wykonywałem prymitywnym sprzętem własnej produkcji wzory z dostępnych na rynku katalogów, ale wtedy nikt nie słyszał o zachodnich kolorowych tatuażach.

W 2004 roku zakupiłem sobie pierwszą profesjonalną maszynkę do tatuażu i z czasem tatuaże nabierały nowego wymiaru. 

Dziś moim Klientom proponuje indywidualne podejście do zjawiska tatuażu, rozsądny wybór wzoru,  a nie kopiowanie już istniejących tatuaży  , mimo że jest to bardzo trudne, to będę się starał uzmysłowić, że tatuaż, to coś więcej niż tylko rysunek na skórze, to coś co pozostanie nam do końca życia i będzie się z nami starzeć – więc niech każdy wzór nawet ten najprostszy niesie za sobą jakieś przesłanie.